OGŁOSZENIA PARAFIALNEVI NIEDZIELA WIELKANOCNA 2024 R.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 5 maja 2024 r.

1. Rozpoczęliśmy miesiąc maj, nabożeństwa majowe codziennie w każdym kościele  o godz.18.00, w niedzielę w kościele parafialnym w Przytoku o godz.16.30.

2. Od poniedziałku rozpoczynamy bezpośrednie przygotowania do I-szej Komunii św, dlatego w poniedziałek i wtorek w kościele parafialnym w Przytoku próby o godz. 19.00.

3. W środę Uroczystość św Stanisława – Biskupa, głównego patrona Polski. Msza św.
    w Przytoku o godz.18.00.

4. W związku ze spotkaniem przedwizytacyjnym u Księdza Dziekana w środę, kancelaria parafialna będzie czynna wyjątkowo w czwartek od godz. 19.00 do 19.45.

5. Od piątku modlić się będziemy nowenną przed Zesłaniem Ducha Świętego.

6. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

7. Od niedzieli 12 maja do soboty 18 maja w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu w Zielonej Górze, będzie nieustanne czytanie Pisma św. Jako parafia jesteśmy zaproszeni do uczestnictwa w tej akcji. Dlatego chętnych, którzy chcieliby czytać Pismo św. przez 30 minut, a także słuchać czytających, zapraszam do zakrystii.

8. W niedzielę 19 maja w naszej parafii Uroczystość I-szej Komunii św, bardzo proszę Parafian o modlitwę w intencji 34 dzieci i ich Rodzin.

9. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na wspólny wyjazd do Częstochowy w dniach 25 i 26 maja na odpust Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi. Plakat z informacjami na tablicy ogłoszeń.

10. W tym roku Uroczystość Bożego Ciała przypada 30 maja. Po konsultacjach ustaliliśmy,
    że parafialnie będziemy przeżywać procesję Bożego Ciała w Przytoku. O trasie procesji
    i innych szczegółach będę jeszcze informował.

11. W sobotę 1 czerwca organizowane są wyjazdy: dzieci do Rokitna i młodzieży do Lednicy. Proszę pomyśleć o tych wyjazdach i od następnej niedzieli można zgłaszać się do zakrystii.

12. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii.

14. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.

Ks. Krzysztof Hołowczak

Proboszcz parafii

INTENCJE MSZALNE, 5.05.2024 – 12.05.2024 r.

NIEDZIELA 5 maja 2024 r.

Jany - godz. 9.30 – o Boże błog. i łaski dla Teresy z okazji urodzin

Droszków – godz. 11.00 – + z rodziny Rudnickich: Rozalia, Władysław, Mieczysław, Rudolf, Franciszek, Helena, Andrzej, + z rodziny Stachurskich: Aniela, Franciszek, Mirosław i + Bronisława i Rudolf Gerauszek

Przytok - godz. 12.30 – + Anna, Adam Pielech, + Klemens Saranek

Droszków – godz. 18.00 – o światło Ducha Świętego dla Kingo na czas matur

WTOREK 7 maja 2024 r

Jany - godz. 18.00o Boże błog. dla członków Żywego Różańca z Jan

ŚRODA 8 maja 2024 r

Przytok - godz. 18.00 – o Boże błog. zdrowie, zgodę i miłość dla rodzin: Saranek i Błaszczyk

CZWARTEK 9 maja 2024 r

Droszków – godz. 18.00 – + o dar łaski zdrowia dla Sebastiana

PIĄTEK 10 maja 2024 r

Przytok – godz. 18.00 – + Filip Klinger (4 rocz. śm)

SOBOTA 11 maja 2024 r

Droszków – godz. 18.00 – + z rodziny Rutkowskich: Józef, Stefania, Henryk,
z rodz. Sobczak: Józef, Czesława. Jan oraz + Zofia Rutkowska-Sobczak

NIEDZIELA 12 maja 2024 r.

Jany - godz. 9.30 – o Boże błog. miłość i potrzebne łaski dla Pauliny i całej Rodziny

Droszków – godz. 11.00 – + Jakub Cholewa

Przytok - godz. 12.30 – + Joanna Zając

Droszków – godz. 18.00 + dzięk.błagalna, o Boże łaski dla Joanny i Andrzeja z ok. 14 rocz. ślubu