OGŁOSZENIA PARAFIALNEI Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj jednoczymy się w modlitwie z Ukrainą, prosząc o pokój i jak najszybsze zakończenie wojny, a do puszek będziemy zbierali ofiary na pomoc Ukraińcom.
  2. W najbliższy wtorek 28 lutego, a także 15 marca Katolicka Szkoła Podstawowa
    w Zielonej Górze organizuje dzień otwarty od godz. 17.00. Grona Pedagogiczne zaprasza dzieci i rodziców do siedziby szkoły. Więcej informacji na plakacie oraz
    w folderze.
  3. Kancelaria parafialna będzie czynna w środę od 16.30 do 17.15.
  4. W piątki w czasie Wielkiego Postu zapraszam na nabożeństwa Drogi Krzyżowej.
    W Przytoku o godz. 17.30, w Droszkowie także o 17.30 i w Janach o 18.00.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca, dlatego
    w czwartek modlitwy i nowe, święte powołania po mszy w Droszkowie,
    w piątek modlitwy ku czci Serca Pana Jezusa, a w sobotę odwiedzę chorych,
    a popołudniu od 17.15 modlitwy ku czci Serca Matki Bożej. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  6. W piątek 3 marca w kościele Najświętszego Zbawiciela o godz. 18.30 rozpocznie się kurs przedmałżeński, zapisy na pierwszym spotkaniu.
  7. W sobotę 4 marca przypada 20ta rocznica śmierci Księdza Leszka Gościmińskiego, proboszcza parafii Zabór, do której należał Przytok i Droszków. Obecny Ksiądz Proboszcz zaprasza na wieczór wspomnień o ks. Leszku. O godz. 17.45 złożenie kwiatów na grobie, następnie msza św. Po mszy wieczór muzyczny i wspomnienia, a następnie poczęstunek dla wszystkich przy kościele w Zaborze.
  8. W niedziele Wielkiego Postu zapraszam na nabożeństwa Gorzkich Żali. W kościele parafialnym o godz. 16.30 z kazaniem pasyjnym, w Janach o godz. 9.00, w Droszkowie
    o godz. 10.30. Ofiary składane po nabożeństwach będą przeznaczone na kwiaty do bożego grobu i dekorację świąteczną.
  9. Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w III Niedzielę Wielkiego Postu, 12 marca,
    a poprowadzi je ks. Przemysław Janicki, wikariusz parafii św. Jadwigi w Zielonej Górze, dekanalny duszpasterz młodzieży.
  10. Pamiętajmy, że każdy podatnik może przekazać 1,5 % podatku na pomoc innym,
    to niewiele dla nas, a bardzo wiele dla potrzebujących.
  11. W ostatnią niedzielę zebraliśmy do puszki na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi diecezjalne 1480 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
  13. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli i całego tygodnia,
    Szczęść Boże.

INTENCJE MSZALNE 26.02-5.03.2023 r.

NIEDZIELA  26  lutego 2023 r.

Przytok - godz. 8.00 – + Jadwiga Kowalska (9 rocz. śm), Stefan Kowalski

Jany - godz.  9.30 – + Aleksander Groblewski

Droszków - godz. 11.00 – + Waldemar Walkowski (miesiąc po śmierci)

Przytok - godz. 12.30 – + Irena Sawicka, Michał Sawicki (14 rocz. śm)

WTOREK 28 lutego 2023 r.

Jany – godz.18.00 – o zdrowie i szczęśliwą operację dla Bartosza

ŚRODA  1 marca 2023 r.

Przytok - godz. 18.00 – + Aleksandra i Eligia Raczkowskie (od uczestników
                                         pogrzebu)

CZWARTEK   2 marca 2023 r.

Droszków - godz. 18.00 – + Janusz Burawski (od uczestników pogrzebu)

PIĄTEK  3 marca 2023 r.

Przytok - godz. 18.00 – + Anna Rauer (od uczestników pogrzebu)

SOBOTA  4 marca 2023 r.

Droszków - godz. 18.00 – by orędzie Maryi z Fatimy było znane na cały świecie

NIEDZIELA  5 marca 2023 r.

Przytok - godz. 8.00 – + Albina Włodarczyk

Jany - godz.  9.30 – + Julia i Stanisław Lechniak, Ewa i Michał Gwiazdowscy

Droszków - godz. 11.00 – + ks. Leszek i ks. Józef (od mieszkańców ulic Orzechowej
                                               i Leśnej)