OGŁOSZENIA PARAFIALNE26 NIEDZIELA ZWYKŁA 2024 R.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 września 2024 r.

1. Dzisiaj na Mszy św o godz. 9.30 w Janach – odpust ku czci Świętych Archaniołów. Mszy św. będzie przewodniczył ks. Piotr Pluta – wikariusz z parafii konkatedralnej w Zielonej Górze.

2. Także dziś ulicami Zielonej Góry przejdzie „Marsz dla życia i rodziny” pod hasłem „Zjednoczeni dla Życia, Rodziny, Ojczyzny!”. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10.30 Mszą św. sprawowaną w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela. Bezpośrednio po Mszy przy ulicy Ułańskiej uformuje się marsz, który przejdzie do kościoła pw. św. Józefa, gdzie zakończy się wspólnym uwielbieniem.

3. We wtorek rozpoczynamy miesiąc październik, dlatego każdego dnia różaniec w każdym kościele o godz.17.00. Jeżeli przypada Msza św. to różaniec po Mszy, które od
    1 października będziemy celebrować o godz.17.00.

4. Wyjątkowo w pierwszy wtorek miesiąca, a więc 1 października spotkanie z cyklu o „Piśmie przy kawie” w sali Caritas o godz. 19.00.

5. Kancelaria parafialna będzie czynna w środę od godz. 18.15 do 19.00.

6. W czwartek, piątek i sobotę spowiedź z racji pierwszego piątku i modlitwy: w czwartek o powołania, w piątek ku czci NSPJ, a w sobotę w Droszkowie o godz.16.00 modlitwy ku czci Niepokalanego Serca NMP i zmiana tajemnic Żywego Różańca. W sobotę od godz .10.30 odwiedzę chorych z Komunią św.

7. W sobotę 5 października w Rokitnie odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej i pielgrzymka Żywego Różańca i „Margaretek” rozpocznie się od godz.10.00.

8. W przyszłą niedzielę w Janach i w Przytoku po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.

9. W sobotę 12 października planujemy parafialną autokarową pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd w nocy, powrót koło godz.22.00. Koszt wyjazdu 120 zł, zapisy w zakrystii, pozostało 10 miejsc wolnych.

10. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. W ubiegłą niedzielę na pomoc powodzianom zebraliśmy do puszki 4362 zł, które zostały przekazane na konto Caritas.

11. W minionym tygodniu dzięki łasce Pana Boga i życzliwości ks. Pawła Łobaczewskiego – proboszcza parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Zielonej Górze, odebrałem w Asyżu relikwie bł. Carla Acutis. Teraz po naradzie z Radą Parafialną zakupimy relikwiarz na te relikwie i wprowadzimy je uroczyście do kościołów naszej parafii, prosząc, by ten młody Błogosławiony, a wkrótce Święty Carlo, miał w opiece dzieci i młodzież naszej parafii.

13. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.

Ks. Krzysztof Hołowczak

Proboszcz parafii

INTENCJE MSZALNE, 29.096.10.2024 r.

NIEDZIELA 29 września 2024 r.

Jany - godz. 9.30o Boże łaski dla Katarzyny z ok. urodzin

Droszków – godz. 11.00 – o Boże łaski dla Magdaleny z okazji 11 rocz. urodzin

Przytok - godz. 12.30+ Józef Materna (4 rocz. śm)

Droszków – godz. 18.00 – o Boże łaski dla Mai Kulikowskiej z ok. 18 rocz. urodzin

WTOREK 1 pażdziernika 2024 r.

Jany - godz. 17.00 – o Boże błog. i łaski dla Teresy z okazji imienin

ŚRODA 2 października 2024 r.

Przytok - godz. 17.00 - o Boże błog. dla członków Żywego Różańca

CZWARTEK 3 października 2024 r.

Droszków – godz. 17.00 – o Boże błog. i laski dla Kingi i Roberta na wspólne życie

PIĄTEK 4 października 2024 r.

Droszków – godz. 17.00 – dzięk.błagalna w int. Tomasza i Małgorzaty z okazji 15 rocz. ślubu, i Boże łaski dla całej Rodziny

SOBOTA 5 października 2024 r

Droszków – godz. 16.00 - o Boże błog. dla członków Żywego Różańca

Przytok - godz. 17.00 – + Jan Pietkiewicz (od żony, dzieci i wnuków)

NIEDZIELA 6 października 2024 r.

Jany - godz. 9.30o Boże łaski dla Wojciecha i Teresy z okazji 49 rocz. ślubu

Droszków – godz. 11.00 – + Marta i Stefan Maciejewscy

Przytok - godz. 12.30+ Józef, Władysław, Henryka Czompa

Droszków – godz. 17.00 – + Helena Pawlińska (7 rocz. śm).